ZENTURO

ZENTURO stanowi uniwersalne, wielofunkcyjne rozwiązanie dla współczesnych systemów ogrodzeniowych oraz dekoracji. Panele Zenturo mają szerokie zastosowanie, można je stosować jako element ogrodzenia, dla zepewnienia prywatności, jako podpórka dla roślin lub jako dekoracyjny murek gabionowy. Istnieje możliwość zastosowania unikalnych wypełnień Zenturo, które pozwolą nadać ogrodzeniu osobisty a zarazem twórczy charakter.

 

Informacje techniczne:

- Zenturo to płaskie panele (bez przegięć)
- naprzemiennie ułożone druty poziome
- wymiary oczkek: 100x100 mm, 100x50 mm i 50x50 mm
- średnica drutów poziomych: 5 mm
- średnica drutów pionowych: 4,15 mm
- szerokość panelu: 2005 mm

 

 Wypełnienia paneli:

 

Piksele
Kwadratowe i prostokątne elementy z tworzywa sztucznego doskonale pasują do siatek o róznej wielkości oczek: 100x100, 100x50 i 50x50 mm. Piksele można w łatwy sposób mocować na wcisk do paneli, tworząc w ten sposób różnorodne wzory.

 

 

Taśma plastikowa Flexo
Panele Zenturo można również wypełniać taśmą Flexo. To elastyczna taśma z tworzywa sztucznego dostęna jest w dwóch szerokościach (do oczek o szerokości 50 i 100 mm). Taśmę tą można przeplatać przez siatkę panelu w kierunku poziomym i pionowym. Dostepna w rolkach o długości 50 m (przycinana na wymiar) w kolorze zielonym lub antracytowym

 

 

 

 

 

 

Taśma stalowa Perfo
Taśma Perfo to perforowana taśma ze stali nierdzewnej, dostępna w długościach 170 i 200 cm i dwóch szerokościach (do oczek o szerokości 50 i 100 mm). Taśmę wsuwa się pionowo w panelSłupy - system montażu:

 System słupów Bekaclip
Panele Zenturo mozna montować na stalowych słupach Bekaclip, przy pomocy standardowych akcesoriów Bekafor. Słup metalowy z listwą umożliwiającą szybki montaż panel. Słup wykonany ze stali ocynkowanej a następnie powleczony PVC o nominalnej grugości 60 mikrometrówSystem słupów Bekafor Click
Panele Zenturo można stosować również z systemem słupów Bekafor Click. To unikanle rozwiązanie umożliwia mocowanie paneli do słupów za pomocą uprzednio zainstalowanych zaczepów, dzięki czemu nie trzba używać żadnych akcesoriów ani narzędzi do montażu.


System słupów Zenturo
Do tworzenia murków gabionowych należu użyć słupów Zenturo o wymiarach 120x40x2 mm. Panele montuje się do dwóch przeciwległych boków słupa przy użyciu specjalnych złączek, tworząc przestrzeń, którą można wypełnić różnorodnym materiałem (kamień, drewno lub kora drzewa, liście i wiele innych)